Lähenevad kontserdid

Upcoming | Archive: 2022 2021 2020 2019
 • L
  10
  dets.
  2022

  EYDÍS EVENSEN & Prezioso

  19:00

  KUMU auditoorium

  Islandi põhjaosas asuvast väikelinnast Blönduós pärit pianist Eydís Evensen kasvas üles kuulates nii Tšaikovskit kui Led Zeppelini. Oma melanhooliast ja nukrast ilust kantud loomingu oluliseks mõjutajaks peab ta Islandi karmi loodust, samuti maailmalinnades nagu New York, London ja Viin elamise kontrastseid kogemusi; paralleele võib tuua Philip Glassi, Jóhann Jóhannsson ja Thom Yorke muusikaga.

  6-aastaselt alustas tüdruk ka klaveriõpinguid, laulis kooris, kuid professionaalse klassikalise pianisti karjäärist otsustas ta siiski loobuda. Evenseni debüütalbumi „Bylur“ avaldas 2021. aasta kevadel Sony plaadifirma uus alaharu XXIM Records, mis on keskendunud innovatiivsele žanrivälisele instrumentaalmuusikale. Albumil on 13 klaverile kirjutatud pala, millest mitmed on oma alge saanud Eydise lapsepõlve klaverimotiividest. Palasid on täiustatud keelpillide, puhkpillisektsiooni ja elektroonikaga. Plaadi ainsa vokaalpala solistiks on rohkelt auhinnatud Islandi laulja Gdrn.

  Jõulujazzil astub Eydís Evensen üles koos kodumaise keelpillikvartetiga Prezioso, ühendades kahe kauge, kuid sarnase karge tunnetusega maa helikeeled.