Keelpillikvartett Prezioso liikmeteks on Hanna-Liis Nahkur (viiul), Mari-Katrina Suss (viiul), Helena Altmanis (vioola) ja Andreas Lend (tšello) ning kollektiiv tegutseb alates 2006. aastast. Kõik neli muusikut on lõpetanud Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia, kus kvarteti juhendajaks oli Henry-David Varema. Lisaks kvartetimängule on Hanna-Liis, Mari-Katrina ja Helena ka Eesti Riikliku Sümfooniaorkestri liikmed ning Andreas tšellist Rahvusooper Estonias.

Kvartett on edukalt osalenud mitmetel konkurssidel ja pälvinud auhinnalisi kohti, andnud arvukalt kontserte ning osa võtnud festivalidest Eestis, Soomes, Venemaal, Hollandis, Saksamaal, Türgis, Tšehhis ja mujal. Prezioso on osalenud Petersen Quarteti, Johannes Goritzki, Lydia Mordkovitchi, Lluis Claret, David Takeno, Christoph Poppeni jt meistrikursustel. Samuti on kollektiiv korduvalt osa võtnud The International Holland Music Sessions Summer Academy kursustest ning olnud kaastegev Paavo Järvi meistriklassides.

Kvarteti repertuaar on mitmekesine, hõlmates klassikalisi teoseid, kaasaegset muusikat, kuid ka pop-ja jazzmuusika töötlusi. Prezioso on olnud mitmete eesti heliloojate uudisteoste esmaesitajaks sh Tõnu Kõrvits, Rein Rannap, Kristjan Randalu, Sven Grünberg, Tauno Aints, Margo Kõlar, Timo Steiner, Mirjam Tally jt. Samuti on kvartett teinud kontserte ning salvestusi paljude klassikaliste ja pop-jazz muusikutega: Sven Helbig, Antti Siirala, Kristjan Randalu, Rein Rannap, Hando Nahkur, Toomas Vavilov, Age Juurikas, Henry-David Varema, Mihkel Poll, Konstantia Gourzi, Arbo Valdma, Kadri Voorand, Estonian Voices, Erki ja Anna Pärnoja, Hanna-Liina Võsa, Maarja-Liis Ilus, Ott Lepland, NOËP, Iris Vesik, Maria Listra, Hedvig Hanson, Ele Millistfer, Liis Lemsalu, Peeter Volkonski, Ain Agan, Jaak Sooäär, Andre Maaker, Tõnis Mägi, Pille Lill, Kristjan Järvi, Andres Mustonen jt.

Alates 2006 aastast on kvartett astunud üles erinevates kontserdisarjades nii Eestis kui väljaspool. 2010. aasta sügisel leidis aset kvarteti kontserttuur Hollandis. 2012. aastal ilmus koostöös ERP-iga kvarteti debüütalbum, kus kõlavad Peteris Vasksi, Anton Weberni, Erwin Schulhoffi ja Jaan Räätsa teosed. Lisaks on Prezioso olnud kaastegev mitmete lauljate, ansamblite ja instrumentalistide heliplaatidel. 2013. aastal toodi koos Hanna-Liina Võsa ja Kristjan Randaluga KUMU auditooriumis lavale muusikaline monolavastus „Viimane monogaamlane“. 2014–2015 hooajal anti Keila-Joa lossis toimunud sarja „Aastaaegade kammergurmee” jooksul 18 kontserti. 2016. aastal tähistas kvartett kümne tegevusaasta täitumist erinevate kontsertidega. Olulisel kohal on projekti KAHEKSA raames antud kontserdid ning projektis osalemise tulemusel 2017. aastal ilmunud heliplaat, millel kõlavad kaheksa eesti helilooja uudisteost kitarrile ja keelpillikvartetile. Samuti osales kvartett 2017. aasta kevadel Tallinn Music Week suurejoonelisel avakontserdil dirigent Kristjan Järvi ja ansambliga. Sealt alates on kvartett teinud palju koostööd Kristjan Järviga, koos on antud kontserte erinevate ansamblite ja solistidega.
2018. aastal pühendas saksa helilooja Sven Helbig Preziosole uusversiooni oma teosest “Pocket Symphonies”, mis kanti põneva projektina ette koos Hando Nahkuriga 2018/2019. aastavahetuse kontserdil “Estonia kontserdisaalis”, kus olid ühendatud tervikuks Sven Helbigu ja Max Richteri teosed.

Prezioso mängu iseloomustab energilisus, intensiivsus ja nooruslikkus, kuid ka inimlik sügavus ja eetilisus on kvarteti muusikutele väga hingelähedane ja oluline.