Keelpillikvartett Prezioso


Prezioso String Quartet

Eng

 

I viiul Hanna-Liis Nahkur


            II viiul Mari-Katrina Suss


                            Vioola Helena Altmanis


                                               Tšello Andreas Lend

Foto: Jake Farra


Keelpillikvartett “Prezioso” tegutseb alates 2006. aastast.

Kõik neli noort muusikut on Eesti Riikliku Sümfooniaorkestri liikmed ning õppinud Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias, kus kvarteti juhendajaks oli Henry-David Varema.


Kvartett on edukalt osalenud mitmetel konkurssidel ja pälvinud auhinnalisi kohti, andnud kontserte ning osalenud festivalidel nii Eestis kui ka välismaal (Soome, Venemaa, Holland, Saksamaa).  2010. sügisel korraldati kvartetile kontserttuur erinevates Hollandi linnades ning 2015. aasta jaanuaris toimusid edukad kontserdid Saksamaal koos pianist Hando Nahkuriga. Publikumenu ja kriitikute kiitvad hinnangud on kvartetti saatnud nii Eesti kontserdilavadel kui ka välismaal.


Keelpillikvartett Prezioso on osalenud Petersen Quarteti,

Johannes Goritzki, Lydia Mordkovitchi, Lluis Claret, David

Takeno, Christoph Poppeni ja Toomas Vavilovi meistrikursustel, osalenud korduvalt The International Holland Music Sessions Summer Academy kursustel ning olnud kaastegev Paavo Järvi meistriklassis.


Kvarteti repertuaar on mitmekesine, hõlmates klassikalist

kvartetirepertuaari, kaasaegset muusikat ning ka popmuusika

töötlusi.

Kvartett on olnud mitmete eesti heliloojate uudisteoste esmaesitajaks (Tõnu Kõrvits, Liis Viira, Rein Rannap, Aaro Pertmann, Mariliis Valkonen, Timo Steiner, Mirjam Tally, Sven Grünberg, Taino Aints, Margo Kõlar, Kristjan Randalu) ning teinud koostööd paljude väljapaistvate muusikutega (pianistid Antti Siirala, Mihkel Poll, Age Juurikas, Hando Nahkur, Rein Rannap, Kristjan Randalu, helilooja/dirigent Konstantia Gourzi, klarnetist Toomas Vavilov, oboe mängija Riivo Kallasmaa, kitarristid Ain Agan, Mai Agan, Jaak Sooäär, Andre Maaker, lauljad Pille Lill, Tui Hirv, Pirjo Püvi, Hanna-Liina Võsa, Maarja-Liis Ilus, Maria Listra, Hedvig Hanson, Tõnis Mägi, Ott Lepland jt.)


2012. aasta kevadel ilmus kvarteti  CD, kus kõlavad Jaan Räätsa, Erwin Schulhoffi, Anton Weberni ja Peteris Vasksi teosed. Lisaks on Prezioso olnud kaastegev mitmete lauljate, ansamblite ja instrumentalistide heliplaatidel.


2013. kevadel toodi koos Hanna-Liina Võsa ja Kristjan

Randaluga KUMU auditooriumis lavale muusikaline monolavastus

”Viimane  monogaamlane ”.


2014-2015 hooajal andis kvartett 18 kontserti Keila Joa lossis toimunud sarjas “Aastaaegade Kammergumee”.


Prezioso mängu iseloomustab energilisus, intensiivsus ja nooruslikkus, kuid ka inimlik sügavus ja eetilisus on kvarteti muusikutele väga hingelähedane ja oluline.
Prezioso kvartett       Meist       Hanna-Liis       Mari-Katrina       Helena       Andreas       Kuula meid   


                    Vaata meid       Repertuaar       Pildid      Kontserdikalender       Kontakt